aslam
09 آذر 1401 - 16:00

رئیس کل دادگستری یزد: تعیین تکلیف ۲۸۱ فقره پرونده اموال تملیکی در یزد

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با همکاری پرسنل قضایی این استان ۲۸۱ فقره پرونده سازمان اموال تملیکی به ارزش بیش از ۱۰۷ میلیارد ریال تعیین تکلیف شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در یزد، غلامعلی دهشیری ظهر امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد:‌ بدلیل انتقادات مطرح شده نسبت به نحوه نگهداری کالا‌های توقیفی در انبار‌های سازمان اموال تملیکی در سال‌های اخیر، دستگاه قضا در دوره تحول و تعالی رسیدگی سریعتر به این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: بر همین اساس رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه همه ما در قبال حفظ و نگهداری اموال مردم مسئولیت داریم و وضعیت انبار‌های اموال تملیکی برای مردم غیرقابل تحمل است به مسئولان قضایی و روسای دادگستری‌ها در سراسر کشور تاکید کرد: تا فوراً به این وضعیت سر و سامان داده شود.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در پی این تاکیدات و دستورات رئیس قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی به وضعیت انبار‌های گمرکات و سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی، دادگستری کل استان یزد در شش ماهه نخست امسال اقدامات مثبت و مشهودی در این راستا انجام شده است.

دهشیری تصریح کرد: تعیین تکلیف اموال ناشی از جرم یکی از تکالیفی است که در قوانین و در مراحل مختلف رسیدگی برعهده دستگاه قضایی گذاشته شده و تاکیدات ریاست قوه قضاییه و دستورات وی نیز در یکسال اخیر موجب شد که امسال نیز رسیدگی و تعیین تکلیف اموال موجود در انبار‌های سازمان اموال تملیکی در دستور کار دادگستری استان یزد قرار گیرد.

وی تعیین تکلیف ۲۸۱ پرونده به ارزش نزدیک به ۱۰۸ میلیارد ریال در انبار تملیکی استان یزد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و بیان کرد:‌ فروش اموال تملیکی استان یزد در شش ماهه نخست امسال، ۱۰۷ میلیارد و ۷۷۹ میلیون و ۸۷ هزارو ۲۶۲ ریال بوده است.

دهشیری با بیان اینکه اموال این تعداد پرونده از طریق فروش، اعاده، استرداد، امحا و واگذاری تعیین تکلیف شده است، اظهار کرد: از این تعداد پرونده ۴۵ فقره پرونده به ارزش نزدیک به سه میلیارد ریال در فروردین، ۷۲ فقره پرونده به ارزش نزدیک به ۴۶ میلیارد ریال در اردیبهشت، ۳۹ فقره به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد ریال در خرداد، ۲۰ فقره به ارزش بیش از سه میلیارد ریال در تیر و ۵۱ فقره به ارزش بیش از ۱۴ میلیارد ریال در مرداد و۵۴ فقره به ارزش بیش از ۲۶ میلیارد ریال در شهریورماه سالجاری تعیین تکلیف شده است.

پایان پیام/الف

منبع: فارس
شناسه خبر: 890435