aslam
09 آذر 1401 - 11:18

روند شیوع آنفلوآنزا در زنجان کاهشی است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به روند کاهشی شیوع ویروس کرونا در استان اشاره کرد و گفت: شیوع این ویروس از مهرماه دو فوتی داشته است.

مشهود تقیلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان به روند کاهشی شیوع ویروس آنفلوآنزا در سطح استان اشاره و اظهار کرد: ارزیابی‌ها از آغاز شیوع که مهرماه بود نشان می‌دهد که شیوع این ویروس در حال فروکش کردن است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در پاسخ به سوالی در مورد فوتی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: فوت دو نفر به دلیل ابتلا به ویروس آنفلوآنزا مورد تایید قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه میزان بستری‌های ناشی از ابتلا به ویروس آنفلوآنزا هم در مراکز درمانی استان روند کاهشی دارد، تصریح کرد: آمار ابتلا در بین کودکان به ویروس آنفلوآنزا بالا بود که دلایل خاص خود را دارد.

تقیلو دلیل شیوع انفجاری ویروس آنفلوآنزا را رعایت دو سال گذشته پروتکل‌های بهداشتی دانست و گفت: با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری تجمعات شاهد شیوع قابل توجه ویروس بودیم که در حاضر روند کاهشی شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه با وجود شیوع قابل توجه ویروس آنفلوآنزا در بین دانش‌آموزان خوشبختانه هیچ وقت منجر به تعطیلی کلاس درس نشد، ادامه داد: کارشناسان دانشگاه همواره رعایت موارد بهداشتی را توصیه می‌کردند که استفاده از ماسک مهم‌ترین آن بود.

وی به کاهش شیوع ویروس کرونا اشاره و تاکید کرد: طی دو هفته گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

پایام پیام/73004

منبع: فارس
شناسه خبر: 889894